İmplant Fiyatları ve Güncel Gelişmeler

İmplant Fiyatları ve Güncel Gelişmeler

Kurtarılamayacak kadar çürük derecede dişlerin onarımı ve eksik dişlerin doldurularak daha sağlıklı ve güzel bir görünüm kazandırılmak için kullanılan implant tedavisi yaygın olarak kullanılan bir yöntemdir. Bu içerikte implant tedavisi, implant fiyatları ve implant alanındaki güncel gelişmeler üzerine bilgiler bulabileceksiniz.

İmplant Nedir?

Zaman içerisinde iç ve dış faktörlerin etkisiyle dişlerin kopması veya kırılmasıyla eksik dişler nedeniyle ağızda kötü bir görünüm oluşabilir. Ayrıca eksik dişler, çiğneme ve koparma gibi önemli fonksiyonları yerine getiremeyerek kişiye olumsuz bir yemek yeme deneyimi yaşatabilir. Bu gibi durumlarda implant diş tedavisine başvurulmaktadır.

İmplant tıpta kullanım şekliyle, çene kemiğine yerleştirilen titanyumdan üretilmiş olan vidalar anlamına gelir. Bu tedavi yönteminde ilgili diş dışındaki dişlere zarar verilmez. İmplant doğal bir biçimde diş kökü görevini üstlenir. Diş kökü görevini yerine getiren bu vidaların üzerine diş protezi konulur ve hasta eskisi gibi rahatlıkla yemek yiyebilir.

İmplant Tedavisi Kimler İçin Uygundur?

Bu tedavinden yararlanmak için kişinin 18 yaş üstünde olup çene bölgesi gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir. Aksi takdirde gelişim devam ederken implant uygulanması kişinin çene ve diş yapısına ciddi zarar verebilir.

Başarılı İmplant Operasyonu Nasıl Olur?

Tüm cerrahi operasyonların ana kuralı olan teşhis ve planlama implant tedavisi için de oldukça önemlidir. Uygulanan implantla kalıcı başarı sağlamak için anatomik, protetik ve mekanik faktörler göz önünde bulundurulmalıdır.

Bu tedavide, radyolojik değerlendirme noktasında aşağıdaki özel teşhis yöntemleri kullanılmaktadır.

 • Geleneksel radyografi
 • Tomografi
 • Mukoza kalınlığının ölçülmesi
 • Kemik yoğunluğunun belirlenmesi

Tedavi öncesinde hastada hangi görüntüleme tekniğine karar verilmelidir. Bu karar, hastanın klinik ve özel gereksinimlerine göre verilir.

Çene bölgesine doğru konumlandırılmamış veya destek noktasında zafiyeti bulunan bir implant üzerinde yapılacak kron restorasyonu, kısa dönemde problemler yaşatırken; uzun dönemde ise restorasyon kaybına kadar gidebilir.

İmplant operasyonunun başarılı olabilmesi için bir doktorun aşağıdaki durumlara son derece hakim olması önemlidir. Bu durumlar, radyografik yöntemlerle tespit edilmektedir.

 • Çene kemiklerinin şekli
 • Çenede diş çekiminden sonra kalan kemiğin erime durumu
 • Kemiğin yapısı
 • Kemiğin yükseklik, genişlik, uzunluk ve açısının bilinmesi
 • Mandibular kanal
 • Foramen mentale
 • Burun tabanı
 • Maksiller sinüs gibi anatomik yapılar

Bu nedenlerle implant konusunda doktor seçimi oldukça önemlidir.

ncel İmplant Gelişmeleri

Teknolojinin gelişimi birçok sektör tarafından oldukça dikkatle izlenmektedir. Her sektör, teknolojik yenilik ve gelişmeleri kendine adapte etmek ve alanını geliştirmek istemektedir. Bu noktada biz de diş tedavilerinde sıklıkla tercih edilen implant hakkındaki güncel gelişmeleri aktaracağız.

Son yıllarda implant tedavisi için geliştirilen en önemli teknolojilerden biri interaktif bilgisayarlı tomografidir. Bu yöntem, bilgisayarlı tomografinin yetersiz kaldığı durumların üstesinden gelebilmek için kurgulanmıştır.

İnteraktif bilgisayarlı tomografi, doktorun daha net görüntü almasını sağlar. Bu tomografi yöntemi için geliştirilen birçok özel yazılım bulunmaktadır. Bu yazılımların en büyük faydalarından biri, belirlenen bölgelere silindir yapısında implantı taklit eden cisimlerin yerleştirilerek operasyon öncesi implant planlamasının aktif bir şekilde yapılmasına imkan sağlamasıdır.

ncel İmplant Fiyatları

Eksik dişlerin doldurulmasıyla yemek yeme kolaylığı sağlamasının yanı sıra, kişiye güzel bir görünüm de sunan implant tedavisi, insan sağlığı için oldukça önemlidir. Güncel implant fiyatları ise bu tedavinin ekonomik yönünü oluşturan bir konu.

Doğal bir dişe en yakın yapıyı elde etmemize imkan sağlayan implant tedavisi, söz konusu sağlık olduğunda fiyat noktasında üzerinde pek de durulmaması gereken bir husus. İmplant fiyatları, kişinin başarılı bir operasyon geçirmesi durumunda önemini yitirmektedir. Bununla birlikte yapılacak diş implantının markası, implant üzerine yapılacak protez dişin özellikleri, implantın yapılacağı çene kemiğinin yapısı gibi bir çok faktör implant fiyatlarını etkilemektedir.

Ağız bölgesindeki kozmetik ve fonksiyonel bir sorunu direkt kökünden çözen implant tedavisi, kullanılan araç ve gereçlerin kapsamlı oluşu, ayrıca bilgi ve birikim istemesi nedeniyle önemli bir klinik tedavi yöntemidir. Bu nedenle diş şikayetinizi ertelemeden implant fiyatları konusunda polikliniğimizle iletişime geçerek bilgi sahibi olabilirsiniz.