Gülüşünüz için çalışıyoruz...

Hakkımızda

Uzman Diş Grup Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, alanında uzman ve deneyimli diş hekimi kadrosuyla 800 metrekare alanlı yerleşkesinde hizmet vermektedir. Misafirler için otopark alanı bulunmaktadır. Misafirlerin tedavilerinin kaliteli, sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapılabilmesi için en gelişmiş cihazlar ve görüntüleme sistemleri ile donatılmıştır. Havalandırma, sterilizasyon ve dezenfeksiyon konularında ileri teknolojiden faydalanmaktadır.

Tedavi Alanları:

Havalandırma, Dezenfeksiyon ve Sterilizasyon Sistemleri

Özellikle Pandemi döneminde havalandırma sistemleri büyük önem kazanmıştır. Kapalı alanlarda iç havanın herhangi bir şekilde kullanılmaması gerekir. Merkezimizde sistemler %100 taze hava ile çalışmaktadır. By pass-resirkülasyon kanalları yoktur. Yani ortama verilen taze hava ile emilen iç hava kesinlikle birbirine karışmayan ayrı kanallardan geçer. Bu şekilde ortamdaki hava devamlı yenilenir.

Diş hekimliğinde kullanılan aletler ve ekipman dezenfeksiyon solüsyonlarıyla yıkanır. Kontaminasyon ve mikroorganizma temasını engellemek için steril poşetleme yapılır ve paketlerin ağzı steril paketleme cihazı ile mühürlenir. Aletlerin bakteri, mantar ve virüslerden tamamen temizlenip steril hale getirilmesi için yüksek sıcaklıkta buhar ile çalışan otoklav cihazı kullanılır. Alet paketlerinin içinde tamamen mikroptan arındığını gösteren indikatörler vardır. Ayrıca sulu sistemlerle çalışan elektronik aletlerin kanallarını artıklardan tamamen temizleyen ve basınçlı spreyler uygulayan bakım cihazları mevcuttur.

İşlem sırasında oluşan damlacıkların yayılmasını önlemek için ileri seviye cerrahi aspiratör ve vakum cihazları kullanılır.

Tüm sterilizasyon, dezenfeksiyon ve bakım elemanları, kendini dünyaca kanıtlamış ve alanında en iyi markalardan oluşturulmuştur.

Kliniğimiz

Kliniğimiz, tüm diş ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek en yeni teknolojiyle donatılmış son teknoloji ağız ve diş sağlığı merkezidir.

Ekipman

  • check-mark-1Tomografi
  • check-mark-1Röntgen
  • check-mark-1Otoklav