Estetik Dolgu (Bonding)

Estetik Dolgu

Dişin yüzeyini hiç aşındırmadan doğal dişin rengine uygun veya hastalarımızın isteğine bağlı renk seçimiyle kompozit dolgunun sertleştirilerek dişe uygulanması işlemidir.

Dişlerinizde küçük şekil bozuklukları, dişler arasında aralıkların olduğu durumlarda dişler kesilmeden bonding uygulanarak dişlerin üzerine dolgular yapılır.

Estetik Dolgu:

Kişinin diş rengine uyan dolgu malzemesi kullanarak daha doğal ve estetik bir gülüş elde edilmesidir.

Estetik Dolgunun Ömrü Ne Kadardır?

Estetik dolguları 5-7 yılda bir değiştirmeniz gerekebilir. Çünkü maalesef sigara, çay, kahve gibi sebeplerden renklenebilir. O yüzden sağlıklı bir şekilde ağız hijyeni uygulanmalıdır.

Estetik Dolgu Sağlam Mı?

Bu işlemde kullanılan dolgu malzemesi kompozit materyal olduğundan sağlamlık konusunda herhangi bir problemin yaşanmadığını söyleyebiliriz. Ancak elbette dolgu yapılması ağız ve diş temizliğinin ihmal edilebileceği anlamına gelmez.

Hastalar mutlaka ağız ve diş temizliğine dikkat etmelidir. Düzenli olarak diş hekimi kontrollerine gidilmesi de mutlaka önem taşır.

Estetik Dolgu Zamanla Sararır Mı?

Kompozit dolgunun bitiminde yapılan cilanın pürüzsüz olması çok önemlidir. Genellikle cilası ve diş ile uyumu bozulan dolgu sararır.

Dolgu ve dişin birleşiminde sararma olduysa dolgunun uyumu bozulmuş demektir. Geçirgenlik başlar, diş içeriden çürüyebilir. Bu tür bozulmuş dolguların değiştirilmesi gerekir.

Estetik Dolgu Düşer Mi?

Teknolojinin gelişmesiyle günümüzde kullanılan kompozit estetik dolgular dişe kimyasal olarak bağlanır ve bu çok güçlü bir bağlantıdır.

Prosedürlere uyularak ve kaliteli malzeme kullanılarak yapılmış estetik dolgular düşmez.

Ön Diş Estetik Dolgu Fiyatı Nedir?

Diş hekiminin tecrübesi, kullanılan estetik dolgu malzemesinin kalitesi, estetik dolgu yapılacak diş sayısı, dolgunun genişliği, dişte başka bir tedaviye ihtiyaç duyulup duyulmaması gibi birçok unsur estetik dolgu fiyatını belirlemede etkili olur.

Fiyata etki eden bu kadar çok değişken olduğu için detaylı ağız içi muayene yapılmadan net bir ön diş estetik dolgu fiyatı belirtmek zordur.

2021 güncel fiyat listesine göre ön diş estetik dolgu fiyatı 400 ₺ ile 750 ₺ arasında değişmektedir.

  • Belirtilen rakamlar bilgilendirme amaçlı olup, yukarıda anlatılan sebeplerden dolayı değişkenlik gösterebilir.

Kocaeli Estetik Dolgu | İzmit Estetik Dolgu | Estetik Diş Fiyatları | Bonding Dolgu Fiyatları