Diş Hekimliği

Diş Hekimliği

Ağız ve diş sağlığı tüm beden sağlığıyla bağlantılı ve birbirini etkileyen sistemler bütünüdür.

Diş hekimi ağız içi muayene ve gerekli durumlarda çene kemikleri, dişlerin durumlarını görmek için röntgen isteyerek gerekli teşhis ve tedavilerin uygulanmasını sağlar.

Dişler ve çevre dokulardaki hastalıkların tedavisi ve kontrollerinin senelik olarak bir diş hekimi tarafından yapılması gerekmektedir. Rutin diş hekimi kontrolü özellikle küçük yaşlardan itibaren çok önemlidir.

Süt dişlerinin sağlığı, sonrasında gelecek olan daimi dişlerin sağlığını ve düzgün pozisyonlanmasını sağladığından çocuklarda süt dişlenme dönemi ile beraber düzenli diş hekimi kontrolleri yapılmalıdır.

Gerekli durumlarda çocuk diş hekiminin müdahaleleri ile süt dişleri olabildiğince sağlıklı bir şekilde doğal düşme yaşlarına kadar ağız içerisinde tutulmaya çalışılmalıdır.

Koruyucu diş hekimliği uygulamaları ile dişlere erken evre müdahaleler yapılarak diş ve çevre doku sağlığı korunabilir.

Her geçen gün bu konudaki ilgi artmakta olup kişilerin ağız ve diş sağlığı konusunda bireysel olarak bilinçlendirilmesi diş hekimlerine düşen önemli bir görevdir.

Kişiye özel tedaviler, doğru diş fırçalama ve ağız bakım alışkanlıklarının kazandırılması koruyucu diş hekimliğinin içerisinde önemli bir yer tutmaktadır.

Diş çürüklerinin tedavisinde restoratif diş hekimliği (estetik diş hekimliği) uygulamaları ile estetik ve sağlıklı tedavi seçenekleri mevcuttur.

Diş hekimi dişlerin harabiyet derecelerine göre kanal tedavisi, dolgu tedavisi, estetik dolgu tedavisi (bonding), porselen kaplama diş, zirkonyum kaplama diş, emax lamina diş gibi farklı tedavi seçenekleri ve materyaller ile doğal diş yapısının taklit edilerek geri kazandırılmasını sağlar.

Kaybedilen veya ileri derece zarar görmüş dişlerin rehabilitasyonunda ise diş hekimliğinin çeşitli uygulama alanlarıyla beraber multidisipliner çalışmalar yürütülerek tedavi uygulanmaktadır.

Özellikle çene cerrahisi ve protez diş tedavi seçenekleri bir arada uygulanarak hastalara diş ve yumuşak dokuların uyumlu olduğu estetik diş tedavi seçenekleri sunulmaktadır.

“immediat implant” veya all on four implant gibi tedavi seçenekleri ile diş çekimi sonrası aynı gün diş implantı ve dişler yapılabilmekte, kişiler diş implantı sonrası bir günde dişleri ile diş hekiminin yanından ayrılabilmektedir.

Kocaeli’de kliniğimiz Uzman Diş Grup, bünyesindeki her branştan uzman diş hekimleri ile ağız diş sağlığı alanında hizmet vermektedir.

Bünyemizde çene cerrahisi başta olmak üzere, diş hekimliğindeki tüm diş tedavileri, alanında deneyimli diş hekimlerimiz tarafından özenle yapılmaktadır.

Kliniğimizde hastalarımızın ihtiyaçlarına yönelik gerekli uzman yönlendirmeleri yapılarak hastamızın hangi diş tedavisine ihtiyacı var ise o alandaki uzman hekimlerimiz tarafından tedavileri yapılmakta olup multidisipliner bir çalışma sistemi ile çalışılmaktadır.